INVESTEERIMINE

Tark investeering päästab sinu raha inflatsiooni eest ja kindlustab sinu tuleviku. Need kes raha säästavad ja lihtsalt pangas hoiustavad, on alati kaotajad. SmartInvest meeskond soovitab investeerida kinnisvarasse, kulda ja hõbedasse, valuutasse/aktsiatesse, tervisesse ja 10-20% hoida raha sularahas!

 

 

 


Miks kinnisvara on hea investeering?

Sularaha kaotab aastatega väärtust aga kinnisvara mitte! Kinnisvarasse investeerimine, mis oma loomult pikaajajaline tegevus, näidanud head teenimisvõimalust. Kui kinnisvaraturg on madalaseisus on üürikortereid jätkuvalt vaja ning seetõttu on nõudlus olemas ka siis, kui näiteks börsil vaikus. Muidugi on kinnisvara üüri ja müügihinnad sõltuvad üldisest majandusest, aga seoses inimese  loomuliku vajadusega omada katust peakohal on kinnisvara tunduvalt stabiilsem investeering kui näiteks aktsiad.
Kinnisvarasse investeerimisel tuleks jälgida kinnisvara põhitõde ja see on asukoha tähtsus. Me ei investeeri kinnisvarasse ainult üüritulu eesmärgil, vaid ka eeldusel, et see on hea piirkond, kus on hea kliima, kus on palju elanikke, kus on pikk turimsihooaeg, kus on turvaline ja loomulikult hea maja.
Peamine investori viga seisneb kärsituses, kannatlikkus on kindlasti siinkontekstis voorus, mis peamiselt tuleneb asjaolust, et sul on aega oodata. Investeerimine on alati seotud riskidega, seega tuleks hinnata riski astet, millised on kasvu, tulu ja võiduvõimalused võrreldes sellega, kui kõik ei lähe plaanipäraselt.

 

Miks investeerida kulda?
  • Kuld on olnud ainus püsiv raha viimase 5000 aasta jooksul.
  • Täna on investeerimiseks sobilikku kulda maailmas iga inimese kohta vaid kolmandiku untsi jagu.
  • Läbi inimkonna ajaloo on kuld ikka ja jälle paberraha suhtes oma väärtust tõestanud. Kui kõik täna ringluses olevad USA dollarid kulla tagatisele viia, oleks kulla väärtuseks 15 000 dollarit untsi kohta.
  • Kriisiaegadel on kuld kindlaim investeering, millel on ühtlasi suurim potentsiaal teie vara väärtust kasvatada.
  • Kuld on täiesti privaatne ja anonüümne investeering, olles ühtlasi ka kergesti transporditav.

 

Miks investeerida hõbedasse?
  • Täna on investeerimiseks sobilikku hõbedat maailmas isegi vähem kui kulda – ligikaudu 1/14 untsi inimese kohta.
  • Hõbe on “imemetall” nafta järel, olles üks väärtuslikumaid tooraineid.
  • Lisaks raha funktsioonile on hõbedal tuhandeid olulisi tööstuslikku kasutusviise. Hõbe on kõige parema elektrijuhtivusega, soojustakistusega ja peegelduvaim metall meie planeedil, millele pole teadaolevaid asendusaineid.
  • Viimase 30 aasta jooksul on maailm ära kasutanud rohkem hõbedat kui seda on kaevandatud, tänase seisuga on hõbedavarud läbi ajaloo ühed madalaimad.

 

Miks investeerida “uude” valuutasse ja/või aktsiatesse?

Öeldakse ju et kes ei riski, see shampust ei joo:) Aktsiatesse, valuutadesse, võlakirjadesse, jne investeerimine on suurema riskiga aga ka suurema tootlusega. Kes julgeb rohkem riske võtta ja on lugenud palju investeerimse kohta, siis nendele soovitame investeerida ka Börsil noteeritavatesse aktsiatesse ja valuutadesse. Meie siin mingeid eelistusi ja soovitusi ei anna ning soovitame konsulteerida maakleritega. Kui 2008. aastal tuli välja esimene krüptoraha BitCoin, siis need kes sellesse rahasse investeerisid 100USD ja ootasid 5 aastat, siis nemad said miljonärideks. Täna on turul üle 1000 erineva krüptovaluuta ja neid valuutasid sünnib ja sureb pea iga päev. Ainult tugevad valuutad, mis on loodud professionaalse meeskonna poolt ja on toetav üksus, jäävad turule alles. Täna teame edukaid ja tugevaid detsentraliseeritud valuutasin nagu Bitcoin, Ethereum, Dash ja Ripple. Ellu jäävad need krüptovaluutad, kellel on mingi lisandväärtus, mis on inimkonnale vajalik ja parandab elukvaliteeti. Kellel huvi tagatisega krüptovaluuta vastu, siis rohkem infot leiad siit: www.honestumest.com

Miks investeerida tervisesse?

Hea tervis ja palju energiat on igasuguse edu aluseks! Mis kasu on suurel rahahulgal, kui sa seda kulutada ja luksuslikku elu nautida ei saa? Terve maailm on täis igasuguseid tervisetooteid, mis juttude järgi teevad imesid aga neid imelugusi ei ole kuulda kusagilt. Tark inimene teab, et tänapäeva toit ei ole kasulik ja seal ei leidu piisavalt mineraale, vitamiine ja antioksüdante, mis kõik on vajalikud terveks ja tugevaks eluks. SmartInvest meeskond soovitab investeerida vähemalt 100eur iga kuu tervisesse ja sporti!

 

 

Miks hoida natukene raha sularahas?

See on küll veidi rumal soovitus kuid siiski me soovitame seda. Maakeral on elu nii tehnoloogiliseks muutunud ja suurem osa elust ja ärist toimub juba internetis, siis sellega kaasnevad ka suured ohud. On ju palju näiteid, kus mingi tehnilise vea tõttu ei saa pankades ülekandeid teha ja sularaha välja võtta. Õnneks on need tõrked olnud lühiajalised aga mis juhtub siis kui tõrge kestab nädalaid, kuid? Ettevõtjatel tuleb ette halvad ajad, kus kaotatakse oma vara, jne. Seega, soovitame hoida osaliselt oma raha sularahas ja vastavalt oma elustiili ja vajadusi arvestades.

 

 

Kindlusta oma tulevik tarkade investeeringutega!